Anasayfa - Projelerimiz - Kunduracılar Caddesi Kapanıyor
 

Kunduracılar Caddesi Kapanıyor

Trabzon Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Ali Yazıcı ve yönetimi Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’i makamında ziyaret etti.

   Trabzon Kuyumcular Odası yeni yönetiminin bir projesi olan Kunduracılar Caddesi’nin üzerinin kapatılması projesi masaya yatırıldı. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç bu projenin hayata geçirilebilmesi için ne gerekiyorsa yapılabileceğini söyledi.

   Trabzon Kuyumcular Odası Başkanı Ali Yazıcı seçim öncesinde bulunduğu vaatlerini gerçekleştirmek üzere yönetimi ile birlikte Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’e hem hayırlı olsun ziyaretinde bulundu hem de projeleri için fikir alışverişi yaptı. Kunduracılar Caddesi’nin üzerinin kapatılması ve bu caddenin bir AVM havasına büründürülebilmesi için adım atılmasını isteyen Yazıcı, ziyarette yaptığı konuşmada, “Bu caddede çok güzel bir ambiyans olacağına inanıyoruz. Kapalı çarşı havasında bir AVM oluşturulabilir. Esnafımızın da Trabzon halkının da bu projeden faydalanacağına inanıyoruz. Ortak çalışarak bugünkü mimari gelişmişliği kullanarak bu projeyi hayata geçirmeliyiz. Trabzon’a çok güzel hizmetler getireceğinize güvenimiz sonsuzdur, bu anlamda Trabzon’un dinamikleri olarak birlikte çalışarak başarı elde edebiliriz” dedi.

   Projeye sıcak bakan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise yaptığı açıklamada, Trabzon’a turist geliyor ve şehir merkezine girmeden Sümela Manastırı’na, Uzungöl’e gidiyor. Şehir merkezine gelmiyor. Bu anlamda şehir merkezine yapacağımız bu tür projeler önemli. Turisti bir şekilde meydana ulaştırmak lazım.  Bir ring oluşturmak lazım. Bu anlamda Kunduracılar Caddesi’nin üzerinin kapatılması projesine başlayalım dedi.

    Şehir trafiğinin yeniden planlanması noktasında da istişarede bulunan Başkan Yazıcı, Gazipaşa Caddesi’nde geliş gidiş yönlerinin olması gerektiğinin altını çizdi. Belediye Başkanı Genç de yeniden bir düzenleme yapılacağını ve kente ulaşımın daha rahat bir hale geleceği, trafik sıkışmasının önleneceği bir düzenleme yapılacağını ifade etti. Genç, Trabzon’un dinamik sivil toplum örgütlerinin her zaman yanımda olacağına inanıyorum. Biz bu kente güzel hizmetler yapabilmek için geldik” dedi.

   Öte yandan Trabzon Kuyumcular Odası Başkanı Ali Yazıcı Kuyumcu Kent oluşturulması için de talepte bulundu. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, uzun vadede bu projenin de hayata geçirilebileceğini ifade etti. 

 
 

 

Adres: Kunduracılar Caddesi Alipaşa İşhanı No:113 K:4 / 51   Trabzon / TÜRKİYE

 Tel : +90 462 3216103 - 3263909     Fax :   +90 462 3269551     
E-mail   :  
info@tkseso.org.tr